Transform Your Tesla Experience: Exclusive Wraps Unveiled for Model Y and Model 3!

Transformoni përvojën tuaj në Tesla: Zbulohen veshje ekskluzive për Modelin Y dhe Modelin 3!

Tesla e mban skenën e automjeteve elektrike dinamike me një sërë përditësimesh dhe përmirësimesh estetike. Një zhvillim i kohëve të fundit që ka ngjallur entuziazëm në mesin e entuziastëve të Teslës është zbulimi i mbështjellësve vinyl fabrika për Modelin 3 të vitit 2023 dhe Modelin Y 2023. Nëse keni dëshiruar të futni një prekje personalizimi në Tesla-n tuaj, kjo mund të jetë mundësia juaj e artë.

Eksplorimi i zgjedhjeve emocionuese të personalizimit:

Mbulesat vinyl të fabrikës së Tesla-s paraqesin një sërë mundësish, me një gamë të gjallë prej shtatë ngjyrash mahnitëse. Pavarësisht nëse ju pëlqen e kuqja e kuqe, jeshile e pyllit, bluja e akullnajave, e bardhë qeramike saten, floriri saten, e zezë e fshehtë saten ose gri, ka një nuancë që i përshtatet shijes tuaj. Për ata që anojnë drejt një prekje transparente, Tesla ofron dy opsione të qarta në shkëlqim ose saten, duke siguruar mbrojtje të ngjyrës së trupit.

Këto mbështjellje nuk kanë të bëjnë vetëm me pamjen; ato janë projektuar për qëndrueshmëri. Të ndërtuara nga vinyl uretani vetë-shërues, ato janë krijuar për të duruar elementët, duke siguruar që Tesla juaj të ruajë një pamje të mprehtë. Porositja e mbështjellësit tuaj të preferuar është pa probleme përmes aplikacionit Tesla, duke qenë se keni versionin 4.23.0 ose më të lartë. Për më tepër, çmimi përfshin instalimin profesional. Vlen të përmendet se ndërsa mbështjelljet e qarta përjashtojnë bllokimet e dyerve, mbështjelljet me ngjyra i mbulojnë ato.

Tani, Le të Diskutojmë Çmimet:

Kostoja e mbështjelljes së vinilit të fabrikës varet nga preferenca juaj e ngjyrës. Opsioni i qartë kushton 5000 dollarë, ndërsa nuancat klasike si e zeza, e bardha dhe grija janë 7500 dollarë. Zgjedhja për një shpërthim ngjyrash me ngjyrë blu, jeshile, të kuqe ose rozë ari do t'ju kthejë 8,000 dollarë. Duke marrë parasysh cilësinë dhe qëndrueshmërinë, këto çmime përputhen me pritshmëritë për një mbështjellje të cilësisë së lartë në treg.

Tesla vazhdon të na mbajë të intriguar me përditësimet në të gjithë linjën e saj. Modeli S dhe Model X tani prezantojnë një opsion të ri ngjyrash Stealth Grey, i disponueshëm pa kosto shtesë. Kjo shtesë i bashkohet rrotës së bojës për automjetet premium të Tesla-s, pas prezantimit të Ultra Red në mars. Fillimisht me çmim 3,000 dollarë, Ultra Red tani është përfshirë në çmimin e blerjes së Model S dhe Model X.

Çfarë është në Horizon:

Ndërsa presim me padurim Cybertruck, ka spekulime emocionuese në ajri. Thashethemet sugjerojnë se Tesla mund të jetë duke testuar ujërat me ofertën e mbështjelljes vinyl të fabrikës, potencialisht duke u përgatitur për lançimin e Cybertruck. Sipas Telsascope, një shërbim i mbështjelljes Cybertruck mund të debutojë brenda gjashtë muajve nga dërgesat e para të klientëve, me çmime që pritet të variojnë nga 8,000 deri në 12,000 dollarë. Kjo u ofron pronarëve të Cybertruck një mundësi për të bërë një deklaratë vërtet unike.

Tesla nuk dështon kurrë të na befasojë, pavarësisht nëse është mbështjellës vinyl i personalizueshëm apo përditësime në të gjithë linjën e saj të automjeteve. Nga ndryshimet intriguese në Modelin 3 "Highland" tek Modeli Y "Juniper" duke krijuar valë në Kinë, ka gjithmonë diçka magjepsëse në horizont. Dhe le të mos anashkalojmë ato sedilje sportive intriguese që mund të jenë në rrugën e tyre drejt Model S. Qëndroni të sintonizuar, adhurues të Tesla - më e mira nuk ka ardhur ende!

 

-----------Ky artikull është pjesërisht i shkëputur nga Motor Trend.

Kthehu në blog

Lini një koment

Ju lutemi vini re, komentet duhet të miratohen përpara se të publikohen.