Tesla has introduced two fresh hues, Stealth Grey and Ultra Red, to its lineup for the Model Y.

Tesla ka prezantuar dy nuanca të reja, Stealth Grey dhe Ultra Red, në linjën e saj për Modelin Y.

Tesla ka rifreskuar ofertat e saj Model Y në SHBA duke zbuluar dy ngjyra shtesë - Ultra Red dhe Stealth Grey - më parë ekskluzive për Modelet S dhe X. Paleta e ngjyrave të Model Y ka mbetur relativisht e pandryshuar, por shtimi i këtyre nuancave nënkupton një përditësim të shumëpritur për blerësit amerikanë.

Interesante, këto ngjyra të reja të prezantuara ngjajnë shumë me opsionet ekzistuese, duke zëvendësuar efektivisht Midnight Silver Metallic dhe Multi-Coat Red. Gri Stealth tani shërben si ngjyra standarde "e përfshirë", duke zënë në mënyrë efektive vendin e Midnight Silver Metallic pa asnjë kosto shtesë. Ndërkohë, Ultra Red është i disponueshëm si një opsion premium me 2,000 dollarë.

Megjithëse uebfaqja e Tesla-s shfaq këto ngjyra, përfaqësimet e tyre mund të ekzagjerojnë gjallërinë dhe ngopjen. Krahasimet e botës reale midis të kuqes ultra të kuqe dhe të kuqes me shumë shtresa në modelet e tjera të Tesla zbulojnë dallime delikate në thellësi dhe errësirë.

Pranimi i këtyre nuancave shënon përditësimin e parë në ngjyrat e Modelit Y që nga debutimi i tij në SHBA. Megjithatë, ndryshimet nuk ndryshojnë në mënyrë drastike nga paleta e mëparshme e Teslës; ato përfaqësojnë në thelb variacione të grisë dhe të kuqes, duke zëvendësuar homologët e tyre të ngjashëm.

Cilat janë mendimet tuaja për këto shtesa të reja në linjën e ngjyrave Model Y? Ndani mendimet tuaja në seksionin e komenteve.

 

-------Artikulli i shkëputur nga electrek.

Kthehu në blog

Lini një koment

Ju lutemi vini re, komentet duhet të miratohen përpara se të publikohen.