The initial owners of the Cybertruck are already putting their personal stamp on their vehicles by adorning them with wraps and tints, showcasing their unique style and preferences.

Pronarët fillestarë të Cybertruck tashmë po vendosin vulën e tyre personale në automjetet e tyre duke i zbukuruar me mbështjellje dhe nuanca, duke shfaqur stilin dhe preferencat e tyre unike.

Në vetëm një muaj nga lëshimi i kufizuar i tij, entuziastët e Tesla nuk kanë humbur kohë në personalizimin e Cybertrucks-it të tyre. Këta pionierë po eksplorojnë modifikime të ndryshme, nga mbështjelljet e gjalla dhe ngjyrat e dritareve deri te mbulesat mbrojtëse, duke i bërë këto automjete futuriste me të vërtetë të tyret.

Joe Torbati, pronari i OCDetailing në Fremont, Kaliforni, është përmbytur me pyetje pas ekspozimit punën e tij të personalizimit në YouTube. Ndërsa mbështjelljet tipike të makinave synojnë mbrojtje, pronarët e Cybertruck po zgjedhin këto ndryshime kryesisht për arsye estetike, sipas Torbati.

Videoja e fundit e OCDetailing zbuloi një transformim mahnitës: një mbështjellës kromi mat dhe xhamat e lyer në çelik inox -marrëveshje me trup. Me planet në zhvillim për më shumë modifikime të Cybertruck, Torbati vuri në dukje një interes të konsiderueshëm nga punonjësit e Tesla-s me bazë në fabrikën aty pranë.

Kërkesa për ngjyrat e dritareve rrjedh veçanërisht nga xhami i përparmë i gjerë i automjetit, që synon të reduktojë shkëlqimin e diellit. Për më tepër, klientët po kërkojnë filma të pastër mbrojtës për të mbrojtur zonat e cenueshme nga gërvishtjet dhe njollat.

Kompanitë e tjera detajuese kanë shfaqur gjithashtu modifikime të ngjashme në video, duke iu bashkuar valës së personalizimit të Cybertruck. Vetë Tesla ofron mbështjellje bardh e zi për 6,500 dollarë në faqen e saj të internetit, ndërsa edhe shefi i tyre i dizajnit, Franz von Holzhausen, u pa me një mbështjellës të zi mat në nëntor.

Për më tepër, përpara daljes zyrtare të automjetit, i etur Tifozët me sy të Teslës pretenduan se panë një Cybertruck të maskuar për t'i ngjasuar një kamionçinë Ford F-150 nëpërmjet përdorimit të një mbështjelljeje të personalizuar.

--------Artikulli i shkëputur nga Business Insider.

Kthehu në blog

Lini një koment

Ju lutemi vini re, komentet duhet të miratohen përpara se të publikohen.