The revamped 2024 Tesla Model 3, featuring significant enhancements, has officially hit the American market.

Modeli 3 i rinovuar Tesla 2024, me përmirësime të rëndësishme, ka dalë zyrtarisht në tregun amerikan.

Tesla Model 3 i përditësuar së fundmi 2024 tani është në dispozicion në SHBA, me dy variante: RWD Standard Range që fillon nga 40,630 dollarë dhe AWD Long Range nga 47,630 dollarë. Klientët e interesuar mund të bëjnë porosi në faqen e internetit të Tesla-s dhe dërgesat do të fillojnë këtë muaj.

Eksterieri krenohet me përmirësime të dukshme me fenerët dhe dritat e pasme të ridizajnuar, duke rritur tërheqjen estetike të sedanit. Në brendësi, përmirësimet përfshijnë ndriçimin e ambientit, jastëkët e dyfishtë të karikimit pa tela të smartfonëve, një ajrim shtesë përpara, një timon të rinovuar, një ekran me prekje 8.0 inç për pasagjerët e sediljeve të pasme, sediljet e përparme me ngrohje dhe ftohje standarde dhe një sistem audio të përmirësuar. Tesla ka rritur gjithashtu cilësinë e materialit të brendshëm dhe ka shtuar më shumë materiale që zvogëlojnë zërin për një përvojë më të qetë në kabinën.

Linja ruan modelin Standard Range me lëvizje të rrotave të pasme, duke ofruar një distancë të pretenduar prej 272 miljesh (ose 248 milje me rrota 19 inç) duke filluar nga 40,630 dollarë. Veçoritë opsionale përfshijnë një brendshme të bardhë prej 1000 dollarësh, rrota 19 inçëshe 1500 dollarë dhe një paketë Autopilot të Përmirësuar prej 6000 dollarësh. Modeli Long Range me të gjitha rrotat tani krenohet me një distancë mbresëlënëse prej 341 miljesh (ose 305 milje me rrota 19 inç) dhe fillon nga 47,630 dollarë. Deri më tani, nuk ka asnjë fjalë për një Performancë të rishikuar të Modelit 3, kështu që entuziastët mund të duhet të presin për përditësime në këtë drejtim.

Ndërsa Tesla ka prezantuar tashmë Modelin 3 të përditësuar në Evropë dhe Kinë, disponueshmëria e tij në SHBA sinjalizon një moment historik emocionues për blerësit amerikanë. Mbani një sy për përditësime të mundshme në kryqëzimin Tesla Model Y në të ardhmen e afërt, pasi priten përmirësime të ngjashme.

 

-------Artikulli i shkëputur nga MAKINA DHE SHOFER.

Kthehu në blog

Lini një koment

Ju lutemi vini re, komentet duhet të miratohen përpara se të publikohen.