Revamped Tesla Model 3 Hits European Streets as Initial Deliveries Commence

Modeli 3 i rinovuar Tesla del në rrugët evropiane ndërsa nisin dërgesat fillestare

* Modeli i përmirësuar i Tesla 3 del në rrugët evropiane.
* Dërgesat fillestare kënaqin klientët në Gjermani dhe Holandë.
* Parashikoni qindra të tjera në ditët në vijim

Tesla ka nisur dërgesat i Modelit 3 të përmirësuar në Evropë, me klientët fillestarë në Gjermani dhe Holandë që marrin automjetet e tyre. Sipas raporteve, qindra të tjera janë planifikuar për dorëzim në ditët në vijim. Ndërsa konfirmimet janë marrë nga këto dy vende, nuk janë raportuar ende përditësime të mëtejshme në të gjithë rajonin. @planwerk ndau se klienti i parë gjerman mori dorëzimin e tyre të shtunën, duke shënuar shembullin e parë të konfirmuar të modelit 3 të përmirësuar që arriti një klient. Më parë, një foto qarkulloi në X që tregon automjetin e përditësuar në Izrael, së bashku me një deklaratë se dërgesat fillestare ishin kryer në vend. Megjithatë, asnjë detaj gjithëpërfshirës nuk është zbuluar.

Today first deliveries of the Tesla Model3 Highland in Bielefeld Germany.

Të hënën, @EstherKokkelman njoftoi fillimin e dërgesave fillestare për Modelin 3 të përmirësuar në Holandë, duke ndarë imazhet e automjetit në Apeldoorn. Të parashikuar në ditët në vijim, qindra individë me fat në të gjithë Evropën janë gati të bëhen pionierët globalë në posedim të Modelit 3 të përditësuar.

Upgraded model 3 deliveries started today in The Netherlands!

Evropa është tani rajoni inaugurues në mbarë botën për të inicuar dërgesat e automjetit më të fundit të Tesla. Kjo shënon një moment historik të rëndësishëm për kompaninë, pasi ajo nuk ka prezantuar kurrë më parë produkte të reja në këtë rajon. Dorëzimi i Modelit 3 të përditësuar është planifikuar të nisë në rajonin e Azisë-Paqësorit në të ardhmen e afërt. Megjithatë, klientët e Amerikës së Veriut do të duhet të ushtrojnë pak më shumë durim.

Ndërsa Tesla nuk ka dhënë një afat kohor zyrtar për fillimin e dërgesave në Amerikën e Veriut, ka disa sugjerime intriguese. Deri më tani, kompania ka zbuluar Model 3 në dy versione: modelin bazë dhe variantin me rreze të gjatë. Detajet në lidhje me versionin Performance mbeten të pazbuluara. Megjithatë, një Model 3 i kamufluar u pa kohët e fundit në një rrugë publike në Kaliforni, duke sugjeruar se Tesla ka ende disa surpriza në mëngët e saj, duke përfshirë potencialisht një përsëritje me performancë të lartë të Modelit 3. Madje spekulimet tregojnë për një performancë të përmirësuar, ndoshta në nivel me Model S dhe X Plaid.

 

 

-------Ky artik është pjesërisht i shkëputur nga Torque News.

Kthehu në blog

Lini një koment

Ju lutemi vini re, komentet duhet të miratohen përpara se të publikohen.