The Tesla Cybertruck fearlessly navigates through heavy rainfall and flooded streets during severe storms.

Tesla Cybertruck lundron pa frikë nëpër reshje të dendura shiu dhe rrugë të përmbytura gjatë stuhive të forta.

Një Tesla Cybertruck u vu re duke përshkuar në mënyrë sfiduese nëpër reshje të dendura shiu dhe rrugë të përmbytura mes sulmit të stuhive masive që përfshinin Shtetet e Bashkuara Juglindore.

Javën e kaluar, verilindja përballoi barrën e motit të rëndë, me raporte për disa centimetra reshjesh, tornadosh dhe madje edhe një tërmet pasi një sistem i fuqishëm stuhish përshkoi rajonin.

Tani, SHBA-ja Juglindore e gjen veten nën kontrollin e një sistemi të veçantë stuhish, me reshje të rrëmbyeshme që përmbytin shtete të ndryshme në Rajon. Ndërsa sistemi po fillon të lëvizë mbi Oqeanin Atlantik, reshjet e konsiderueshme goditën qytetet e mëdha deri më 10 prill.

New Orleans, Luiziana, mbajti një peshë të konsiderueshme të furisë së stuhisë, me raporte që tregojnë se midis pesë deri në tetë inç reshje përmbytën qytetin. Erërat shoqëruese, që arrijnë shpejtësi deri në 80 MPH, i shtuan kushtet e trazuara.

Sipas USA Today, stuhia la më shumë se 118,000 familje dhe biznese pa energji elektrike duke u shtrirë nga Teksasi në Gjeorgji deri të mërkurën mbrëma. Në mënyrë tragjike, të paktën një individ në Misisipi humbi jetën për shkak të motit të ashpër.

Megjithë paralajmërimet nga zyrtarët e New Orleans-it që paralajmërojnë kundër rreziqeve të përmbytjeve dhe u bëjnë thirrje banorëve të shmangin daljen në rrugë, duket se një kamion Tesla Cybertruck mbeti i padekur.

Fillimisht, Tesla parashikoi ambicie të mëdha për Cybertruck, me CEO Elon Musk që shprehu synimet që ai të përshkonte trupa ujorë si lumenj, liqene dhe dete. Kompania synonte ta bënte kamionçinë të papërshkueshëm nga uji në kushte specifike për të lehtësuar këtë aftësi.

Musk parashikoi Cybertruck të bënte një udhëtim spërkatës nga Starbase në South Padre Island në Teksas, duke mbuluar një distancë prej përafërsisht 6.5 milje duke lundruar nëpër ujë .

Për t'u përgatitur për aventura të tilla ujore, Tesla pajisi Cybertruck me Wade Mode. Kjo veçori shërben për të mbrojtur paketën e baterisë duke e shtypur atë dhe gjithashtu rrit lartësinë e udhëtimit të automjetit për kalim më të mirë të ujit.

Ky artikull është shkëputur nga Teslarati.
Kthehu në blog

Lini një koment

Ju lutemi vini re, komentet duhet të miratohen përpara se të publikohen.