Tesla Cybertrucks Roll Into Tesla Stores Before Black Friday

Kamionët kibernetikë të Tesla-s futen në dyqanet e Tesla-s para të premtes së zezë

Në vetëm 10 ditë, Ngjarja e Dorëzimit të Cybertruck do të elektrizojë Tesla Giga Texas më 30 nëntor. Por përpara ngjarjes madhështore, Tesla (TSLA) ka nxjerrë tashmë Cybertrucks në sallonet e saj në të gjithë Shtetet e Bashkuara.

Eric Ahmed, një entuziast i përkushtuar i Teslës, zbuloi së fundmi imazhe dhe një video që paraqet një Cybertruck të ekspozuar aktualisht në sallën ekspozite të Teslës në San Diego-UTC (University Town Center) në Kaliforni. Këto Cybertrucks të paraqitura, që thuhet se janë modele prodhimi, janë planifikuar për dorëzim të hershëm te klientët e rezervuar. Megjithatë, deri sa të përfundojë Ngjarja e Dorëzimit, këta pronarë me fat do të duhet të mbajnë emocionet e tyre.

Sipas një përfaqësuesi të shitjeve të Tesla në sallonin e qendrës tregtare San Diego-UTC, Cybertruck i ekspozuar është identifikuar si VIN-1200. Për më tepër, përfaqësuesi konfirmoi një detaj të rëndësishëm: Cybertruck përmban "Sedilje të shpuara". Veçanërisht, Modeli 3 Highland i sapo zbuluar i Tesla-s përfshin gjithashtu sedilje të ventiluara në pjesën e përparme dhe ato me vrima në pjesën e pasme.

Shpërndarja e klientit Cybertrucks shfaq një nivel të jashtëzakonshëm të cilësisë së prodhimit, duke u mburrur me përshtatje dhe përfundim të patëmetë. Panelet janë të rreshtuara pa probleme, me boshllëqe minimale - një zonë ku automjetet fillestare të Teslës u përballën me kritika, por këtë herë, prodhuesi i automjeteve i ka befasuar këndshëm kritikët e tij.

Panelet e trupit prej çeliku inoks nxjerrin një shkëlqim magjepsës. Megjithatë, mbulesat e rrotave të aksioneve të Cybertruck nuk kanë marrë vlerësime të larta brenda Komunitetit Tesla. Këto mbulesa kryesisht funksionojnë si rrota ajrore për të rritur diapazonin dhe mund të hiqen pa sforcim për të zbuluar dizajnin e rrotave.

Në javët e fundit, kamionë të shumtë që transportojnë kamionë kibernetikë janë parë në autostrada të ndryshme të SHBA-së, duke transportuar këto mrekulli elektrike nga Giga Texas në destinacione në mbarë vendin. Prania e tyre në ekspozitat e Tesla-s tani u lejon entuziastëve një pamje nga afër, një pamje padyshim e lezetshme.

Udhëtimi i Tesla Cybertruck përfshiu disa përmirësime të dizajnit dhe pengesa fillestare të prodhimit përpara se të arrinte në katet e salloneve të ekspozimit. Megjithatë, vetëm disa pronarë të përzgjedhur së shpejti do të përqafojnë kamionin e tyre elektrik të ëndrrave. Elon Musk vlerëson se një rritje e konsiderueshme në prodhimin e Cybertruck do të marrë një minimum prej 12 deri në 18 muaj.

Me një regjistër porosish që tejkalon 2 milionë Cybertruck, Tesla përballet me sfidën e përmbushjes së këtyre porosive në vitet e ardhshme. Ngjarja e afërt e dorëzimit të Cybertruck premton të zbulojë të gjitha veçoritë dhe specifikimet e kamionit.

Në dyqanin Tesla San Diego, një baner Cybertruck zbulon në mënyrë diskrete specifikat shtesë—ngarkesën e shtratit dhe kapacitetin e tërheqjes. Në mënyrë të veçantë, Tesla Cybertruck krenohet me një kapacitet ngarkese prej 2,500 lbs dhe mund të tërheqë deri në 11,000 lbs.

---------Ky artikull është pjesërisht i shkëputur nga Teslarati.

 

Kthehu në blog

Lini një koment

Ju lutemi vini re, komentet duhet të miratohen përpara se të publikohen.